Așa cum v-am povestit deja, fiul meu cel foarte strângător ne-a adus săptămâna trecută de la grădiniță, împreună cu cel mai recent desen cu iepurași și floricele, și un frumos streptococ.
Toată distracția a început duminică (nu ieri, ci duminica trecută), când copilul a început să se moleșească și a făcut febră. În plus, s-a plâns că îl doare în gât când înghite și că îl doare burtica.
