Alandala

Nu urăsc nimic mai mult pe lumea asta…

… decât ambalajele, de orice fel – cutii, pungi, sticle, role, orice – pe care scrie “Deschide aici”, iar de acolo, respectivul ambalaj face orice, numai să se deschidă nu! 🤬

Și o dedicație specială în acest sens (dedicația fiind “Să vă ieie mama lu’ proces verbal!!! Huo!”) pentru ăia care fac mizeria aia de manșon sau cum vreți să-i ziceți, care înconjoară rolele de pungi de gunoi de la Lidl.

Alandala

Internetule, ajutor!

Dragii mei dragi care bântuiți azi pe-aici, pe plaiurile internautice, ajutați-ne să lămurim o dispută domestică ce ne macină familionul de multă vreme.

Se dă următoarea ipoteză: simți că te ia cu-n pic de fomică. Nu e chiar foame d-aia care să solicite îngurgitare de fel 1 plus fel 2 plus desert, da’ nici d-aia pe care o amăgești cu un covrigel sau o sărățică. E așa, o fomică intermediară. Poate combinată și cu-n pic de poftică de ceva bun ce știi că sălășuiește prin frigider.